22.11.06

[FRI] - PVIS Lotus Notes

Ker je gospa Alenka popolnoma nesposobna za asistenta, posredujem konfiguracijo Lotus Notes.

KONFIGURACIJA
Najprej namestimo streznik na CDju, potem se ostale aplikacije.

Streznik je najbolje namestit s takimi parametri kot je na faksu:
server:pelikan
domain:fri

Pa še en parameter je, ki ga postavi na PVIS.
Izberi enterprise instalacijo!

Vse ostalo klikaj po pameti (naprej).

Strežnik na faksu nima odprtih portov niti znotraj faksa (trenutno možen dostop samo iz učilnice na FMF). Tako da ne sanjat, da bi dostopali od doma. V končni fazi admini ne znajo niti povezave znotraj učilnice usposobit (da bi lahko sledili kaj ženska počne na svojem računalniku).

OBRAZLOŽITEV PRVEGA STAVKA (Alenka = nesposoben, neprimeren asistent)
  1. datoteke, ki se jih dodaja na net, se da v pdf formatu ali v txt formatu - ne v wordu (niso vsi M$ pristaši z nameščenimi Offici - da o širjenju virusov in opiranju v browserju ne govorim)
  2. za vsako obvezno delo, bi bilo študentom smiselno zagotovit sredstva! Vsaj dostop do računalnika z nameščenimi programi bi bil smiselen, kot je bila to praksa prejšnjih let. Če se dostop ukine, naj se ukine še obveznost nalog!
  3. Če zaradi nesposobnosti (to res ni stvar samo Alenke), ni mogoče zagotoviti dostopa in se raje delate neumne (kot da se je potrebno delat), potem vsaj pri oddaji zagotovite prost dostop do učilnice ali odprte porte za prenos od doma
  4. datoteke, ki se jih daje na net naj v imenu ne vsebujejo šumnikov, presledkov in naj ime ne bo daljše od 8 znakov! Bi bilo priporočljivo, ker bi lahko potem do datoteke dostopal še kdo drug, kot samo uporabniki M$ IE
  5. Če sta na urniku dva termina avditornih vaj, naj se oba izvajata. Ne pa da se vleče samo plača za oba, enega pa se avtomatično in enostransko odreže!
p.s.
po zakonu o medijih bom na enakovrednem mestu in v roku 3 delovnih dni objavil morebiten komentar na besedilo v kolikor mi kdo to pošlje (morda Alenka?)

1 komentar:

Anonimni pravi ...

Ja kaj mors hodis na tehnoloski vrhunec slovenskih izobrazevalnih ustanov, kjer ljudje komaj da znajo word uporablat. Predvsem je Lotus stvar v kateri se ikone ki jih asisten ne pozna boh ne daj da se uporabijo kajti lahko pade cela mreza :)